Co możemy dla Ciebie zaprojektować? wydrukować? wykonać? zrobić?

#

22.04.2021

Reklamy zewnętrzne

Rodzaje Podłoży, Rodzaje Nadruku

Otworzyłeś właśnie swój punkt usługowy? Zmieniłeś lokalizację? A może Twoje stare reklamy wymagają odnowienia? Jeśli chcesz aby klienci bez problemu trafiali do Ciebie, to stań się widoczny. Chętnie pomożemy Ci wybrać idealną formę reklamy zewnętrznej dla Twojej firmy ;)

Banery reklamowe

#

Banery to najtańsza forma reklamy, ale należy też pamiętać o tym, że jest ona krótkotrwała. Jest to zwana przez klientów „plandeka” z metalowymi oczkami, która można przy mocować do płotu, ramki z profili, albo ściany. Jeżeli dopiero zaczynamy działalność, to można pokusić się o przymocowanie takich banerów na budynku zamiast tablic. Aby banery były bardziej zauważalne, możemy wprowadzić na nich elementy odblaskowe. Jest możliwość wykonania równiej całych banerów na materiale odblaskowym. Sprawdza się to świetnie w ciemnych miejscach kiedy reklamy są zamontowane na wysokości świateł samochodów.

Płyta PCV spieniona

#

Płyta spieniona PCV tzw. „pianka” występuje w kolorze białym, w różnych grubościach. Jest bardzo lekka i świetnie nadaje się do elementów dekoracyjnych wewnątrz i na zewnątrz Twojej firmy. Można na niej wykonać trwały nadruk metodą UV, przykleić folię z nadrukiem, lub elementy z folii ploterowej. Płyta spieniona PCV jest materiałem z którego można również wyciąć różnego typu kształty maszynowo oraz ręcznie.

Płyta dibond

#

Płyta dibond to płyta kompozytowa, która charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, a przy tym nie jest bardzo ciężka, co sprawia, że ma szerokie zastosowanie np. takie jak tabliczki na domy, szyldy reklamowe czy kasetony świetlne. Składa się z trzech warstw. Warstwy zewnętrzne wykonane z aluminium połączone rdzeniem z miękkiego polietylenu. Dzięki swojej budowie świetnie sprawdzi się jako reklama zewnętrzna. Występuje w różnych kolorach i strukturach. Na dibondzie możemy wykonać nadruk metodą UV, przykleić folię z nadrukiem, przykleić elementy z folii ploterowej oraz maszynowo wyciąć w niej i z niej różne kształty takie jak np. litery na elewacji. Jeśli zależy Ci na porządnej i trwałej tablicy, to dibond będzie właśnie tym czego szukasz.

Folia OWV (One Way Vision)

#

Czasami wykonując pewne usługi nie chcemy aby nasi klienci czuli się niekomfortowo i konieczne jest zasłonienie okien. Folia OWV z nadrukiem pozwoli nam na zrobienie reklamy na oknach a przy okazji zasłoni je w taki sposób, że patrząc od ulicy widać nadruk i nie widać do środka lokalu, natomiast ze środka widać wszystko na zewnątrz. Stosowana jest również do oklejania tylnych szyb samochodów, aby nie zaburzyć kierowcy widzenia. Dzięki takiemu oklejeniu okien nie stracimy całkowicie światła z okna.

Folia mrożona/szroniona

#

Kolejnym sposobem zasłonienia okien jest folia mrożona/szroniona. Przypomina ona piaskowane szkło. Jest dostępna w różnych kolorach i teksturach. Folia przepuszcza część światła, ale sprawia że nie widać przez okna ani w jedną ani w drugą stronę. Jest to eleganckie rozwiązanie które sprawdza się w branży medycznej oraz w beauty czy obiektach hotelowych, ale nie tylko. W folii można wyciąć logo firmy, albo ciekawe ozdobne kształty. Można także połączyć ją z kolorową folią ploterową tworząc ciekawe kompozycje. Sprawdzi się również świetnie jako element dekoracyjny w Twojej firmie.

Folia z nadrukiem

#

Folia z nadrukiem to najpopularniejsza naklejka. Zasłania ona całe okno/drzwi, nie przepuszcza światła. Jeżeli mamy w lokalu jakieś okna, które są zasłonięte np. przez półki to będzie to świetna opcja na reklamę. Nadruk wykonywany jest na maszynie HP Latex, która w swojej technologii jest bardzo ekologiczna, ale również pozwala na uzyskanie pięknych trwałych i mocnych kolorów. Jeżeli folia używana jest na zewnątrz, to nakładamy na nią laminat w opcji matowej lub błyszczącej. Zapobiega on zniszczeniu przez warunki atmosferyczne.

Folia ploterowa

#

Folie ploterowe, to folie barwione w masie, przez co mają bardzo mocne i intensywne kolory oraz takie których nie uzyskamy w druku jak np. srebrny i złoty. Są produkowane w roli z których maszynowo wycina się różne kształty np. literki. Są dostępne w wersjach matowych oraz błyszczących. Świetnie nadadzą się do wyklejenia godzin otwarcia, bo jeżeli zmieni się któraś godzina, to możemy wymienić tylko kilka cyferek zamiast zdzierać całą nadrukowaną naklejkę. Folie możemy również podzielić na 3 rodzaje ze względu na trwałość, bo są folie krótkoterminowe a i długoletnie. Dużo zależy od tego czy chcemy stworzyć reklamę na dłużej czy tylko na chwilę (ma to tez duże znaczenie jeśli chodzi o reklamy na samochodach). Dostępne są również folie odblaskowe.

Litery 3D ze styroduru

#

Wykonujemy elementy ze grubości 3 lub 5mm. Są wycinane maszynowo według wcześniej przygotowanych projektów. Wycięte elementy są malowane na wybrany przez klienta kolor. Jest możliwość zrobienia lica (przodu) elementów z plexi. Styrodur świetnie nada się do środka lokalu jak i na zewnątrz na elewację jako elegancki element dekoracyjny.

Reklamy świetlne

#

Czasami dobrze być widocznym nawet w nocy. Dobrym pomysłem jest wtedy reklama świetlna. Wykonujemy panele świetlne z diodami led z plexi opal z nadrukiem UV, folią translucentną, dibondem frezowanym czy docięte do ciekawych kształtów. Panele z plexi z nadrukiem UV oraz z folią translucentną będą świeciły w całości - elementy grafiki oraz litery. Jeżeli chcemy aby nasz reklama świetlna była bardziej elegancka, to proponujemy przód z płyty dibond z wyfrezowaną nazwą. Dibond z racji swojej budowy, nie przepuszcza światła, co sprawie że jeżeli wyfrezujemy w nim nazwę firmy, to tylko ona będzie świecić mocnym światłem. Płyty dibond są dostępne w kolorze czarnym lub białym oraz srebrnym ze strukturą szczotki. Możemy równiej zaszaleć i pójść w niestandardową reklamę, czyli wycięty ciekawy kształt albo z nadrukiem albo z frezowaniem.

Podsumowanie

Jak widzisz pomysłów na reklamy zewnętrzne jest na prawdę bardzo dużo. Chętnie pomożemy dopasować idealne rozwiązanie dla Twojej firmy, biorąc pod uwagę jej identyfikację wizualną oraz Twój budżet.Pamiętaj, że aby klienci bez problemu do Ciebie trafili, to dobrze jest być widocznym. Jeśli chodzi o możliwości - jest ich na prawdę wiele :)